Ogród odbiciem naszej osobowościCzym jest ogród każdy wie, ale ilu jest ludzi tyle podjeść do tego tematu. Według mnie powinien on być odbiciem naszej osobowości, niejako przedłużeniem naszego mieszkania, bo tylko wtedy będziemy czuli się w nim dobrze.

W zakamarkach naszej duszy głęboko zakorzeniona jest chęć posiadania takiego własnego zielonego zakątka. Pięknego, miłego, miejsca w którym czulibyśmy się u siebie.

Wiele się mówi, że ogród powinien w sobie łączyć kilka funkcji: wypoczynkową, użytkową, rekreacyjną i inne. Ale ich realizacja u każdego wygląda inaczej.

Z racji swojego zawodu oglądałem ich wiele. Niektórych bardzo pięknych i stylowych. Urządzanych przez specjalistów. I choć są oni świetnymi rzemieślnikami, nie potrafią tchnąć w ogród tego osobistego charakteru.

Bo i nie do nich to należy, to już zadanie dla właścicieli i innych użytkowników tego miejsca. Warto się nad tym zastanowić.

O autorze: Mam na imię Janusz. Mieszkam w Łodzi, i lubię tworzyć. Na przestrzeni lat były to rzeczy z różnych kategorii: rysunek, malarstwo, modelarstwo, zakładanie ogrodów... Obecnie piszę. Chciałbym stworzyć powieść, w której zawarte będą moje, przemyślenia, marzenia, a nawet fantazje.

Komentarze

Prześlij komentarz

Popularne posty