O blogu


Witaj!
Ten blog tworzy grupa zakręconych pasjonatów życia i pisania, w różnych ich wymiarach i odcieniachZaczęło się od warsztatów dziennikarskich dla osób 60+, które w ramach Akademii Wolontariatu Seniora poprowadziła w Łodzi dziennikarka Emilia Szywała. I poszło... i trwa. 
Na blogu dzielimy się radością naszych serc, tym co nas porusza i inspiruje.
Działamy międzypokoleniowo.
Niektórzy z nas są już szczęśliwymi ludźmi, inni poszukują drogi do szczęścia.
Zapraszamy Cię do odkrywania naszej perspektywy.
Usiądź wygodnie w fotelu i poznaj nas w kolejnych tekstach.
Może coś Cię poruszy, może z czymś się zgodzisz lub wręcz przeciwnie.
Napisz o tym w komentarzu, daj znać, że jesteś po drugiej stronie ekranu.
Będzie nam miło dowiedzieć się o Twoim istnieniu.
Pozdrawiamy!
Blogerzy 60+ i 60-

Możesz nas spotkać również tu: Instagram i Facebook

#akademiapasjonatow #kreatywnepisanie #Łódź #warsztatydziennikarskie

Blog tworzą:

Emilia Szywała
(blogerka 60-)
Pomysłodawczyni tego bloga, jego dobry duch i redaktor. Absolwentka filologii polskiej UŁ oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Od 13 lat publikuje w Tygodniku "ANGORA" artykuły poświęcone Ameryce Południowej i Hiszpanii, a od trzech tworzy również teksty do Internetu. Napisała scenariusz bajki "Myszka Tup Tup w poszukiwaniu gwiazdkowego prezentu". Uczy się rysować. Oprócz swoich dzieci i męża, kocha pisanie i redagowanie.

Venus Prima 
(blogerka 60+)
Z zawodu i zamiłowania nauczyciel. Interesuję się malarstwem i od pięciu lat maluję pod opieką łódzkiego plastyka. Najczęściej korzystam z pasteli i farb olejnych. Ulubionym tematem jest dla mnie natura: pejzaże i kwiaty. Każdy dzień jest dla mnie nowym wyzwaniem i szansą, aby poznać innych ludzi, ich zainteresowania, wspierać rozwój emocjonalny, duchowy, nieść uśmiech. Biorę udział w projekcie "Akademia Wolontariatu Seniorów" dla osób 60+, aby zdobyć nowe umiejętności i jednocześnie poszerzyć swoje zainteresowania. Planuję też realizowanie własnych projektów związanych z wolontariatem.


Iwona Szkudelska 
(blogerka 60-)
Moja metryka wskazuje na to, że mam więcej lat niż wyglądam. Lubię patrzeć na świat
oczyma dziecka Bożego i pisać artykuły niosące nadzieję. Piszę też wiersze, teksty do piosenek, gram na gitarze. Moją pasją są robótki ręczne. Najważniejsza jest dla mnie wiara.

Anna Stańczyk 
(blogerka 60+)
Jestem osobą "wcześniej urodzoną" – taką nazwę nosi mój program dla seniorów w Radio Łódź, który prowadziłam przez 5 lat (2014-2019). Jestem pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Tym optymizmem i radością życia emanuję na innych. Prowadzę bloga annastanczyk.pl. Interesuje mnie rozwój osobisty, fizyka kwantowa i związek między duchowością a fizyką.

Dorota Kajszczak Di Kej
(blogerka 60-)

Z natury jestem optymistką, odważną w podejmowaniu nowych wyzwań, jeśli czuję, że warto. Na pytanie: kim jesteś?, odpowiadam: nikim. Nie lubię szufladkowania mnie, wpinania w ramy czyichś wyobrażeń i nadawania mi znaczeń. Jak białe światło, które jest macierzą dla kolorów tęczy, tak ja skupiam w sobie wielość zainteresowań, możliwości i potencjału. Odkrywam je krok po kroku i przyglądam się temu, co się pojawia. Czasami robię to ze zdziwieniem, czasami z radością. Noszę w sobie tyle różnorodnych przestrzeni, że nieobce są mi prace przy remontach, robótki ręczne i manualne, odnawianie mebli, jak również twórczość pisarska (zdobyłam I miejsce w konkursie literackim „Kura Salonowa” w 2014 roku). Ostatnie moje odkrycie, to mistrzostwo w gotowaniu zup (opinia moich bliskich). Uwielbiam pływać i spacerować i oczywiście gryzonie wszelkiej maści. Dla mnie najwspanialsze zwierzęta na ziemi. Z kapibarą i szczurem włącznie.

dr Halina Aniołczyk
(blogerka 60+)
Emerytowany adiunkt IMP w Łodzi. Ochrona środowiska to moje zainteresowanie graniczące z pasją. Ochroną środowiska interesuję się szerokopasmowo: od papierków porzuconych w parku do bezpiecznego korzystania ze zdobyczy nowych technologii. Szczególnie bliskie jest mi zagadnienie ochrony przed polem elektromagnetycznym, którym profesjonalnie zajmowałam się przez 47 lat pracy zawodowej. I to mi zostało. Chciałabym podnosić świadomość społeczną a także personalną, jak żyć w harmonii z cyfrowym światem i nie tylko, by czuć się w nim bezpiecznie.
W życiu prywatnym jestem babcią trojga wnucząt. Chodzę do teatru i filharmonii. Kocham taniec, podróże, psy i konie. Lubię jazz, tango milonga i … herbatę z mlekiem, tzw. bawarkę.

Krzysztof Jan Barys 
(bloger 60+)
Jestem osobą, która przez całe życie poszukuje prawdy o życiu ludzkim, sensie istnienia i dąży do poznania piękna głębi naszej duszy. Wyrażam to bardzo często w swoich utworach. Wydałem wspólnie z innymi autorami tomik wierszy "Róże Poezji" (2019 r.) na łamach wydawnictwa Krywaj. Z wykształcenia jestem inżynierem, pracuje jako dyspozytor w Łodzkich Wodociągach. Interesuje się również astronomią, fizyka kwantową i parapsychologia. Praktykuję od czasu do czasu medytacje zen. 

Czynnik NIEludzki
(blogerka 60-)
Jestem zwykłą dziewczyną i lubię o sobie myśleć, że pojawiam się znikąd i w międzyczasie. Na co dzień jestem instruktorką tańca dziecięcego Apsik. Pochłaniam książki w ilościach niepoliczalnych. Interesuję się kulturą starożytnego Egiptu, Japonii, Majów, Azteków i Inków. Mówię płynnie w czterech językach, a trzech kolejnych się uczę. W wolnych chwilach piszę wiersze, książki, rysuję portrety techniką Stencil, maluję (ostatnio statki widmo), szyję, szydełkuję, tworzę i przetwarzam ubrania. Prywatnie jestem mamą 14-letniego Jina, z którym uwielbiamy grać w szachy, planszówki oraz na gitarze. Gdy jestem zła, sprzątam, a gdy potrzebuję powietrza, biegam i jeżdżę na rowerze.

Michał Ciesielski
(bloger 60-)
Jestem entuzjastą nowych technologii, zdrowego stylu życia, poszerzania wiedzy psychologicznej. Oglądam głównie dyscypliny sportu takie jak mieszane sztuki walki i boks, w których o zwycięstwie decydują indywidualne umiejętności. Jestem aktywny, nie czekam, aż coś się samo zrobi, wiem, że technologia nie poszła jeszcze tak bardzo do przodu.

Małgorzata Świdzińska
(blogerka 60+)
Jestem rodowitą łodzianką. Całe moje życie zawodowe związane było z Łódzkim Domem Kultury. Ponieważ los zwierząt nie jest mi obojętny, założyłam własną fundację pomagającą zwierzętom chorym i bezdomnym "Emvet". Jestem wegetarianką. 

Gościnnie:

Lilia Karaban
(autorka 60-)
Przyjechałam z Ukrainy. Studiuję Dziennikarstwo Międzynarodowe na Uniwersytecie Łódzkim. Moją prawdziwą pasją jest pisanie. Niestety w języku polskim to nie jest takie proste, ale bardzo się staram.

Agnieszka Bednarek-Zimnoch
(autorka 60-)
w 2007 ukończyła Akademię Teatralną, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku.
Od tamtej pory działa w obszarze teatru. Odkryła jak cudowna jest praca z dziećmi i to na nich skupia największą uwagę. Lubi również filmować i montować, pisać piosenki i grać na pianinie, układać bajki… Uważa, że Natchnienie jest Muzą, która przychodzi z różnych obszarów sztuki i pomaga tworzyć. Jest przekonana, że spotkanie Muzy z „prywatnym kosmosem” przynosi piękne „owoce” . Stara się każdą dziedzinę życia napełnić radością. Wszystkie działania wzbogacają w nowe doświadczenia, za które jest Światu, Życiu po prostu wdzięczna.


We wrześniu 2019 roku odszedł od nas Janusz (bloger 60+). 
Zapisał się w naszych wspomnieniach niezwykłą wrażliwością i zdolnościami pisarskimi. Planował wydać własną powieść lecz nie zdążył. Pisał o sobie tak:

Mieszkam w Łodzi, i lubię tworzyć. Na przestrzeni lat były to rzeczy z różnych kategorii: rysunek, malarstwo, modelarstwo, zakładanie ogrodów... Obecnie piszę. Chciałbym stworzyć powieść, w której zawarte będą moje, przemyślenia, marzenia, a nawet fantazje.

Pokój Jego Duszy.Komentarze

Popularne posty