O blogu


Ten blog tworzy grupa zakręconych pasjonatów życia i pisania, w różnych ich wymiarach i odcieniach

Zaczęło się od warsztatów dziennikarskich prowadzonych przez Emilię Szywałę w Łodzi w ramach Akademii Wolontariatu Seniora i poszło... i trwa. Wciąż ćwiczymy tu pisanie.
Na stronach Akademii Pasjonatów przeczytacie o tym, co nam w duszy gra. Pokażemy to z perspektywy i doświadczenia ludzi dojrzałych, jakimi jesteśmy. 

#akademiapasjonatow #kreatywnepisanie #Łódź #warsztatydziennikarskie

Blog tworzą:

Emilia Szywała
Pomysłodawczyni tego bloga, jego dobry duch i redaktor. Absolwentka filologii polskiej UŁ oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Od 13 lat publikuje w Tygodniku "ANGORA" artykuły poświęcone Ameryce Południowej i Hiszpanii, a od trzech tworzy również teksty do Internetu. Napisała scenariusz bajki "Myszka Tup Tup w poszukiwaniu gwiazdkowego prezentu". Uczy się rysować. Oprócz swoich dzieci i męża, kocha pisanie i redagowanie.

Venus Prima
Z zawodu i zamiłowania nauczyciel. Interesuję się malarstwem i od pięciu lat maluję pod opieką łódzkiego plastyka. Najczęściej korzystam z pasteli i farb olejnych. Ulubionym tematem jest dla mnie natura: pejzaże i kwiaty. Każdy dzień jest dla mnie nowym wyzwaniem i szansą, aby poznać innych ludzi, ich zainteresowania, wspierać rozwój emocjonalny, duchowy, nieść uśmiech. Biorę udział w projekcie "Akademia Wolontariatu Seniorów" dla osób 60+, aby zdobyć nowe umiejętności i jednocześnie poszerzyć swoje zainteresowania. Planuję też realizowanie własnych projektów związanych z wolontariatem.


Iwona Szkudelska
Moja metryka wskazuje na to, że mam więcej lat niż wyglądam. Lubię patrzeć na świat
oczyma dziecka Bożego i pisać artykuły niosące nadzieję. Piszę też wiersze, teksty do piosenek, gram na gitarze. Moją pasją są robótki ręczne. Najważniejsza jest dla mnie wiara.

Anna Stańczyk
Jestem osobą "wcześniej urodzoną" – taką nazwę nosi mój program dla seniorów w Radio Łódź, który prowadzę już czwarty rok. Jestem pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Tym optymizmem i radością życia emanuję na innych. Prowadzę bloga annastanczyk.pl. Interesuje mnie rozwój osobisty, fizyka kwantowa i związek między duchowością a fizyką.

Dorota Kajszczak 

Z natury jestem optymistką, odważną w podejmowaniu nowych wyzwań, jeśli czuję, że warto. Na pytanie: kim jesteś?, odpowiadam: nikim. Nie lubię szufladkowania mnie, wpinania w ramy czyichś wyobrażeń i nadawania mi znaczeń. Jak białe światło, które jest macierzą dla kolorów tęczy, tak ja skupiam w sobie wielość zainteresowań, możliwości i potencjału. Odkrywam je krok po kroku i przyglądam się temu, co się pojawia. Czasami robię to ze zdziwieniem, czasami z radością. Noszę w sobie tyle różnorodnych przestrzeni, że nieobce są mi prace przy remontach, robótki ręczne i manualne, odnawianie mebli, jak również twórczość pisarska (zdobyłam I miejsce w konkursie literackim „Kura Salonowa” w 2014 roku). Ostatnie moje odkrycie, to mistrzostwo w gotowaniu zup (opinia moich bliskich). Uwielbiam pływać i spacerować i oczywiście gryzonie wszelkiej maści. Dla mnie najwspanialsze zwierzęta na ziemi. Z kapibarą i szczurem włącznie.

dr Halina Aniołczyk
Emerytowany adiunkt IMP w Łodzi. Ochrona środowiska to moje zainteresowanie graniczące z pasją. Ochroną środowiska interesuję się szerokopasmowo: od papierków porzuconych w parku do bezpiecznego korzystania ze zdobyczy nowych technologii. Szczególnie bliskie jest mi zagadnienie ochrony przed polem elektromagnetycznym, którym profesjonalnie zajmowałam się przez 47 lat pracy zawodowej. I to mi zostało. Chciałabym podnosić świadomość społeczną a także personalną, jak żyć w harmonii z cyfrowym światem i nie tylko, by czuć się w nim bezpiecznie.
W życiu prywatnym jestem babcią trojga wnucząt. Chodzę do teatru i filharmonii. Kocham taniec, podróże, psy i konie. Lubię jazz, tango milonga i … herbatę z mlekiem, tzw. bawarkę.

Janusz
Mieszkam w Łodzi, i lubię tworzyć. Na przestrzeni lat były to rzeczy z różnych kategorii: rysunek, malarstwo, modelarstwo, zakładanie ogrodów... Obecnie piszę. Chciałbym stworzyć powieść, w której zawarte będą moje, przemyślenia, marzenia, a nawet fantazje.

Michał Ciesielski
Jestem entuzjastą nowych technologii, zdrowego stylu życia, poszerzania wiedzy psychologicznej. Oglądam głównie dyscypliny sportu takie jak mieszane sztuki walki i boks, w których o zwycięstwie decydują indywidualne umiejętności. Jestem aktywny, nie czekam, aż coś się samo zrobi, wiem, że technologia nie poszła jeszcze tak bardzo do przodu.

Małgorzata Świdzińska
Jestem rodowitą łodzianką. Całe moje życie zawodowe związane było z Łódzkim Domem Kultury. Ponieważ los zwierząt nie jest mi obojętny, założyłam własną fundację pomagającą zwierzętom chorym i bezdomnym "Emvet". Jestem wegetarianką. 

Gościnnie:

Lilia Karaban
Przyjechałam z Ukrainy. Studiuję Dziennikarstwo Międzynarodowe na Uniwersytecie Łódzkim. Moją prawdziwą pasją jest pisanie. Niestety w języku polskim to nie jest takie proste, ale bardzo się staram.

Komentarze

Popularne posty