11 wciągających książek na wakacje. Subiektywna lista Akademii PasjonatówWitajcie!

Szukacie wciągającej lektury na resztę lata? Jako Akademia Pasjonatów stworzyliśmy subiektywną listę książek, które naszym zdaniem zdecydowanie spełniają to kryterium. Oto ona:


"Becoming. Moja historia" - Michelle Obama
Światowy bestseller i to nie bez powodu. Książka napisana przez dojrzałą kobietę, która patrzy wstecz i przygląda się swoim przemianom od małej dziewczynki, poprzez młodą prawniczkę, matkę, pierwszą damę, aż po dziś. Lektura jednocześnie skłaniająca do refleksji, zabawna i wzruszająca.

„Na wschód od zachodu” – Wojciech Jagielski
Opowieść o Indiach i nie tylko wdzianych oczami, znanego reportera wojennego, tym razem podążającego „wielkim szlakiem hippisów”. Super treść, emocje i „gładkie” czytanie.

,Mówili, ze jestem zbyt wrażliwa" – Federica Bosco
Dla tych, co za dużo myślą i za bardzo się przejmują. Ta książka to klucz do lepszych relacji z innymi i wielka zachęta do radości z życia we wszystkich kolorach.

"W obronie syna" – William Landay
Niedawno obejrzałem serial kryminalny produkcji Apple z Chrisem Evansem w roli głównej pt.: "W obronie syna". Serial bardzo mnie wciągnął i zaintrygował, bo miał w sobie dużo niedopowiedzeń. Cały sezon zakończył się niestety tak, że główny wątek nie został rozstrzygnięty – zostawiając mnie – widza – z pytaniami, na które nie dostałem odpowiedzi. W związku z tym kupiłem książkę autorstwa Williama Landaya, o tym samym tytule, na podstawie której ów serial powstał (podobno to bestseller w 32 krajach). Powieść tą odkładam na stosik do przeczytania w wakacyjnym czasie. Mam nadzieję, że będzie przynajmniej tak dobra jak serial i odpowie na nurtujące mnie pytania. Polecam w ciemno!

"Psychologia miłości" – Wojciszke Bogdan
Autor – wybitny psycholog zgłębia tajemnicę miłości w sposób naukowy. Skupia się na odkryciach współczesnej psychologii i odsłania mechanizmy rządzące naszymi zachowaniami, myśleniem i emocjami. Dla ciekawskich, którzy chcą odkryć jak to wszystko działa.

„Nie idź tam człowieku” – Andrzej Kołaczkowski-Bochenek 
Poruszająca opowieść ateisty pisana w rodzaju dziennika podróży jednym z najstarszych szlaków pielgrzymkowych Europy – Santiago de Compostella. Po prostu niesamowitość charakterów, celów pielgrzymki (dla niektórych podróży a nawet wędrówki życia). Niebanalna.

"Boskie zwierzęta" – Szymon Hołownia
Książka o tym, że zło czynione zwierzętom i naturze wraca do nas ludzi ze zdwojoną siłą. Lektura obowiązkowa w dobie pandemii, ale nie tylko. O tym jak poprzez lepsze wybory czynione każdego dnia, przyczyniać się do naprawy naszego wyniszczonego domu – Ziemi. "Każdy kto widział bawiące się młode zwierzęta, kto był przy śmierci człowieka, wie – siedzimy razem w tym pięknie i w tym bagnie po uszy".

,,Helena Rubinstein. Kobieta, która wymyśliła piękno" – Michele Fitoussi
Biografia silnej i mądrej kobiety Żydówki i Polki z Krakowa, twórczyni ogromnej firmy kosmetycznej. Inspiracja dla młodych twórczych kobiet.

„Rozważnie i romantycznie. Poradnik dla podróżujących kobiet” – Marzena Filipczak
O książce mówi się – niebezpieczna. Poradnik dla kobiet, które pragną odbyć podróż marzeń solo. Można dowiedzieć się jak zapewnić sobie bezpieczeństwo, szczególnie w krajach
nieprzyjaznych kobiecie. Lektura tej książki przyspieszy podjęcie decyzji.

"Piękno wszechświata" – Brian Green 
Wiedzieliście, że współczesna fizyka mówi o 10 lub 11 wymiarach, a nie tylko o czterech? Brian Greene, wybitny specjalista od teorii strun, odkrywa przed nami, warstwa po warstwie, kolejne tajemnice i pokazuje jedenastowymiarowy Wszechświat, w którym tkanka przestrzeni sama się rozdziera i scala, a cała materia – od najmniejszych kwarków po gigantyczne supernowe – powstaje w wyniku drgań mikroskopijnie małych pętli energii. Choć teoria jest skomplikowana, to Brian Green zrobił wszystko, żeby przekazać ją w jak najbardziej dostępny i ciekawy sposób. Lektura wciąga niczym czarna dziura. 

,,Jak rozmawiać z chłopem jełopem?" – Grzegorza Kordeka
W niej wiele podpowiedzi jak uszczęśliwić mężczyznę. Warto przeczytać, choć autor stawia wiele wymagań kobietom. Sukces murowany, ale dużym kosztem kobiety. Czy warto?

Książki polecają: 
____Emilia Szywała Pomysłodawczyni tego bloga, jego dobry duch i redaktor. Absolwentka polonistyki UŁ.
____dr Halina Aniołczyk Emerytowany adiunkt IMP w Łodzi. Pasjonatka ochrony środowiska, dobrej książki i sztuki.
____Venus Prima Z zawodu i zamiłowania nauczyciel. Pasjonatka malarstwa i refleksyjnych rymowanek, które sama tworzy. 
____Michał Ciesielski Entuzjasta nowych technologii, zdrowego stylu życia, poszerzania wiedzy psychologicznej.
____Czynnik NIEludzki Zwykła dziewczyna, która pochłania książki w ilościach niepoliczalnych.
 
Komentarze

Popularne posty