,,Wariacje'' po 60-tce

,,(...) Nigdy nie jest za późno, żeby zacząć od nowa, żeby pójść inną droga i raz jeszcze spróbować. Nigdy nie jest za późno, by na stacji złych zdarzeń, złapać pociąg ostatni i dojechać do marzeń,(...)  "  
Jan Paweł II

Osiągnęłam wiek emerytalny nie wiadomo kiedy, stało się i już. Tak szybko mija czas, że pragnę zakosztować życia w takiej mierze ,w jakiej jest to dla mnie możliwe i podzielić się z innymi swoimi pomysłami i ich realizacją. Liczę na inspirację od czytających blog i pragnę dać nadzieje na dobre i piękne chwile.


Tematem , który pojawił się od trzech lat w moich myślach, czytanych artykułach, książkach jest psychologia, a w szczególności zmiany w relacjach kobieta - mężczyzna po pięćdziesiątce. Ona już w większości przezroczysta dla drugiej, drogiej płci, jak temu zaradzić? On ratujący swą męskość i atrakcyjność, co zrobić aby nie był,,poszukujący”?


Znalezione obrazy dla zapytania murzyni

Planuję pisać o moich podróżach tych małych i dużych, zachęcić ,pokazać co? i gdzie? i jak ? Będzie to dla mnie zapis miłych chwil i zachęta, abyśmy może rozmarzyli się i pojechali wyobraźnią razem.

Madera nocą 2017


Poświęcę miejsce na opis podstaw malarstwa pastelami i olejem. Trochę napiszę o doświadczeniach w tym zakresie i zamieszczę kilka zdjęć moich obrazów i postaram przekonać że,, nie taki diabeł straszny” i pozwoli rozwijać artystyczna stronę naszej osobowości.


Rozwój duchowy poprzez medytację i kontemplację, ćwiczenia duchowe to od lat ważna dla mnie tematyka. Pragnę podzielić się swoimi doświadczeniami na tej trudnej, ale jakże fascynującej drodze .

Kocham rodzinę i dla rodziny zajęłam się genealogią. Historię rodziny i drzewo genealogiczne tworzę od siedmiu lat i nie widzę końca swej pracy. Cudowne jest to , że wydruk aktualnego drzewa zajął mi siedem metrów w poziomie i metr w pionie, a co będzie dalej?Napiszę o swojej przygodzie z przeszłością.


Pragnę podzielić się z Wami amatorską twórczością poetycką , najczęściej są to krótkie wiersze lub paszkwile.  Po cóż je chować do szuflady? Tak jak ja czytam dzieła innych tak i moja twórczość może zainspiruje Was do napisania choćby komentarza do mojego bloga. Liczę na to ogromnie.


Venus Prima


 O mnie

         Z zawodu i zamiłowania nauczyciel. Interesuję się malarstwem i od pięciu lat maluję pod opieką łódzkiego plastyka. Najczęściej korzystam z pasteli i farb olejnych.  Ulubionym tematem jest dla mnie natura: pejzaże i kwiaty. Każdy dzień jest dla mnie nowym wyzwaniem i szansą, aby poznać innych ludzi, ich zainteresowania, wspierać rozwój emocjonalny, duchowy, nieść uśmiech. Biorę udział w projekcie "Akademia Wolontariatu Seniorów" dla osób 60+, aby zdobyć nowe umiejętności i jednocześnie poszerzyć swoje zainteresowania. Planuję też realizowanie własnych projektów związanych z wolontariatem.

Komentarze

Popularne posty