My jesteśmy nadzieją


Czas pandemii to sprawdzian naszego człowieczeństwa. Wszyscy jesteśmy zamknięci w swoich domach. Mamy okazję poznać samych siebie i nas na tle rodziny. Jak się zachowujemy? Czy w sytuacjach ekstremalnych potrafimy zachować spokój i opanowanie, czy też poddajemy się emocjom? Jak wykorzystujemy czas, który nam dano? Efektywnie go zagospodarowujemy, czy może wypełniamy go plotkami, sensacyjnymi informacjami umieszczanymi na facebooku podgrzewającymi negatywne emocje?

Ktoś mądry kiedyś powiedział – Byś mógł oceniać, czy krytykować drugiego człowieka, pierw wejdź w jego buty i przejdź jego drogę. By poznać swoje zachowania i ocenić jako właściwe, bądź NIE! Zaczerpnęłam wiedzy i informacji od osób niepełnosprawnych.

Usłyszałam taką wypowiedź: "Ten czas – to jest szansa dla zdrowych ludzi, by zrozumieli i poczuli jak na co dzień czują się niepełnosprawni. My odbieramy sygnały z otoczenia, że jesteśmy zbędni i że nasze życie nie ma sensu”. A przecież: Bycie akceptowanym i kochanym – to podstawowe potrzeby człowieka. Sądzę, że ten czas nauczy nas pokory i może sprawi, że będziemy bardziej powściągliwi w wyrażaniu opinii czy krytyki wobec innych.

Teraz przytoczę słowa papieża Franciszka: 
Dla chrześcijan przyszłość ma imię – a jest nim Nadzieja. Nadzieja jest cechą serca. Nadzieja to drzwi otwierające się na przyszłość. Wystarczy jedna osoba, by nadzieja mogła istnieć – i tą osobą możesz być “Ty” mogę być” Ja”. Przyszłość leży w rękach tych, którzy rozpoznają “Ty” w innym człowieku, a w “My” widzą także siebie.

Wszyscy potrzebujemy siebie nawzajem - TERAZ. 
Każdy jest komuś potrzebny! 
UWIERZMY W TO, I POMAGAJMY SOBIE!!!

Autorka: Anna Stańczyk
Jestem osobą "wcześniej urodzoną" – taką nazwę nosi mój program dla seniorów w Radio Łódź, który prowadziłam 5 lat. Jestem pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Tym optymizmem i radością życia emanuję na innych. Prowadzę bloga annastanczyk.pl. Interesuje mnie rozwój osobisty, fizyka kwantowa i związek między duchowością a fizyką.

Przeczytaj również:
>>> Spokój w czasach zarazy
>>> Nadejdą piękne dni!
>>> Nie jest za późno

Komentarze

Popularne posty