Nadejdą piękne dni!


My jako ludzkość mamy w swej naturze, mentalności potrzebę kontrolowania wszystkiego i wszystkich i taka sytuacja od zarania wieków miała miejsce.
Raptem zaistniało coś – epidemia – koronowirus, który nam tę kontrolę odebrał. Popadamy w panikę i przerażenie słuchając komunikatów: ile osób zachorowało, ile jest na kwarantanie, a ile odeszło. Zmieńmy sposób postrzegania koronowirusa. Bo sytuacja ta, jak każda inna w naszym życiu ma dwa aspekty: pozytywny i negatywny.

Skoncentrujmy się na pozytywnej stronie tego zjawiska. Z dnia na dzień – wyhamowaliśmy! I tak niezależnie od statusu społecznego, posiadanych dóbr majątkowych, wielkości konta, ilości samochodów czy wielkości domów raptem staliśmy się sobie równi!

Każdy z nas znalazł się w tej samej sytuacji. Nikt nie wie, co wydarzy się jutro. Większość pozostaje w domach. Mamy więc czas na odpoczynek, chwile refleksji, zastanowienia się nad swoim życiem i zrozumienia co w życiu jest najważniejsze.

Obserwuję wspaniałe zjawisko – empatię

Na nowo człowiek rozumie drugiego człowieka i pragnie mu pomóc. Wydawało się, że zatraciliśmy już cudowne uczucie – empatii. Właśnie teraz budzi się ono w nas. Mamy tak wiele dowodów na to! My mieszkańcy Łodzi doceniamy zaangażowanie i trudną pracę lekarzy, pielęgniarek, służb medycznych i innych służb mundurowych. Przykładem może być akcja #lodzianieratuja, gdzie w ciągu kilku dni do pomocy zgłosiło się 4000 osób.

To jest piękne! Serce rośnie!

Różne są formy pomocy: od robienia zakupów dla osób starszych i nie wychodzących z domu, poprzez dostarczanie codziennie setek gorących posiłków od restauracji dla lekarzy i personelu medycznego pracującego w szpitalach, po szycie maseczek przez osoby prywatne dla szpitali, a nawet przygotowywanie plakatów informacyjnych.

Te restauracje, nie zarabiają, są zamknięte*, a mimo to dzielą się tym co mają do zaoferowania. Maseczki ochronne szyte przez osoby prywatne, ale także i szwalnie, które aktualnie nie zarabiają – a te cudowne, kochane kobiety szyją codziennie tysiące potrzebnych w szpitalach maseczek. Wiele osób jest zaangażowanych w zdobywanie (nieodpłatnie) tkanin bawełnianych potrzebnych do szycia tej ogromniej liczby maseczek. Są osoby, które przygotowały projekty plakatów informujących o zagrożeniach w aktualnej sytuacji. Drukarnie wydrukują tysiące takich plakatów, a osoby deklarujące pomoc przy ich udostępnianiu, rozwieszą je w mieście. Wszystko to nieodpłatnie. Podobnych akcji jest dużo więcej – ja wymieniłam tylko niektóre z nich.

Nic już nie będzie takie samo

Teraz odłożyliśmy na bok problemy, które wydawały nam się takie ważne. Przewartościowaliśmy nasze życie. Do chwili obecnej nie mieliśmy czasu dla swoich bliskich i przyjaciół. Zatraciliśmy się w wyścigu szczurów i tak mijały nam kolejne lata naszego życia. Świat przechodzi metamorfozę i my też. Nic już nie będzie takie samo.

Motto na dziś: „Zarażaj byciem dobrym człowiekiem. Stań się miłością, światłem i drogą. Dobrymi myślami przytulaj każdego, to może ten chory świat wyzdrowieje!” K J Drozd

* Możemy wspomóc tych wspaniałych ludzi zamawiając u nich posiłki on-line.

Autorka: Anna Stańczyk
Jestem osobą "wcześniej urodzoną" – taką nazwę nosi mój program dla seniorów w Radio Łódź, który prowadziłam 5 lat. Jestem pozytywnie nastawiona do życia i ludzi. Tym optymizmem i radością życia emanuję na innych. Prowadzę bloga annastanczyk.pl. Interesuje mnie rozwój osobisty, fizyka kwantowa i związek między duchowością a fizyką.

Komentarze

Popularne posty