Spragnieni aktywności seniorzy założyli własny klub
Na początku tego roku emeryci z łódzkiego osiedla Nowosolna na Widzewie zarejestrowali stowarzyszenie Klub Seniorów EMERITA. Klub bardzo szybko rozrósł się do 80 członków. Seniorzy bardzo aktywnie integrują się przy każdej nadarzającej się okazji, co więcej – są otwarci na przyjęcie kolejnych osób, które podobnie jak oni chcą żyć aktywnie.


Inicjatorami założenia tej organizacji byli sami seniorzy – radni Rady Osiedla Nowosolna. Jak bardzo taka inicjatywa była potrzebna na tym terenie świadczy fakt, że było aż 50 członków założycieli, a dzisiaj jest już ponad 80 członków i liczba zainteresowanych stale rośnie. Stowarzyszenie podejmuje różne formy aktywizacji: od zwykłego wyjścia z domu i pogaduszek przy herbacie, poprzez spotkania z przedstawicielami policji, czy wreszcie organizowanie tzw. majówki, w której seniorzy bardzo chętnie uczestniczyli.


Co ważne do grupy z Nowosolnej może dołączyć każdy, kto tylko będzie chciał zaangażować swój wolny czas lub też przedstawić własne propozycje aktywności. EMERITA planuje już dużo kolejnych atrakcji. Między innymi wspólne wyjazdy, potańcówki, które będą umilać życie seniorów jak i mobilizować ich do aktywności. – Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do kontaktu mailowego (klubseniora.emerita@gmail.com) lub poprzez stronę facebookową: www.facebook.com/KlubSenioraEMERITA/– mówi prezes stowarzyszenia.

Autorka tekstu: Małgorzata Świdzińska 
(uczestniczka warsztatów "Od seniora do redaktora")
Korekta i redakcja: Emilia Szywała

Komentarze

Popularne posty