Od jakich książek najlepiej zacząć rok? Subiektywna lista Akademii PasjonatówWitajcie w Nowym Roku! Oby był lepszy niż 2020. Prawda?

Jeśli zastanawiacie się nad noworoczną listą książek do przeczytania, to przedstawiamy Wam naszą subiektywną listę wartościowych pozycji:

 

Droga Artysty. Jak wyzwolić w sobie twórcę – Julia Cameron

12-tygodniowy program zmiany życia dzięki "prostym" narzędziom i cotygodniowym ćwiczeniom. Choć proste – wcale nie jest łatwo, ale zapewniam Was, że działa. Sprawdziłam! Działa nawet jak się nie przerobi książki do końca. Życie jakoś tak "samo" zmienia się na lepsze. Polecam spróbować, zwłaszcza niedowiarkom... 

 

"Twoje nadprzyrodzone zdolności. Sprawdź jak wiele potrafisz" – Dr. Joe. Dispenza 

W tej prowokującej i fascynującej książce dr Joe Dispenza odkrywa, że dysponujemy czymś znacznie bardziej rozwiniętym niż linearne myślenie. Jako doświadczony naukowiec prowadzi nas poza zwykłą  świadomość istnienia – do nieskończonego pola kwantowej świadomości, które wykracza  poza zmysły, czas i przestrzeń. Polecam te książkę wszystkim, którzy chcą poznać niezwykłą naturę świadomości i uzdrowienia. 

 

,,Emancypantki" – Bolesław Prus 

Wspaniale napisana powieść z XIX wieku, ale wiele można w niej znaleźć analogii do współczesności. Wartka akcja, gdzie tematem są: miłość, wolność i różne style życia. Warto odświeżyć lub przeczytać po raz pierwszy. 

 

"Umysł matematyczny" – Bartosz Brożek, Mateusz Hohol 

Lektura dla spragnionych najnowszych nowinek naukowych, ale nie tylko. Jeśli ktoś słabo czuje matmę, to tutaj poczuje ją mocniej.Tu horyzonty matematyczne poszerzone są o wiedzę z neurokognitywistyki. Książka pokazuje pochodzenie matematyki, jej koncepcje, a także piękno i niewyobrażalną skuteczność w naukach przyrodniczych.

 

Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos – Michelle Obama

Razem z byłą panią prezydent USA możesz wyruszyć w jedną z piękniejszych podróży – ponad 150 inspirujących pytań i cytatów pozwoli Ci zastanowić się nad historią swojego życia, dzieciństwem, ale również twoimi celami i marzeniami. Dzięki pytaniom Michelle odnajdziesz wyjątkowość swojej ścieżki, a z pojedynczych odpowiedzi wyłoni się twoje niepowtarzalne ja. 

Michelle Obama pisze we wstępie: „Mam nadzieję, że użyjecie tego dziennika do zapisywania swoich doświadczeń, myśli i uczuć, ze wszystkimi ich niedoskonałościami i bez oceniania... Nie musimy pamiętać wszystkiego. Ale wszystko, co pamiętamy, ma wartość".

 

"Upiory"– Jo Nesbo 

polecam kolejną część z cyklu książek o policjancie Harrym Hole. Jest wszystko czego wymaga się od dobrego kryminału: zaskakujące zwroty akcji, wciągająca fabuła, ciekawe wątki i nieoczekiwany finał.

 

"Przejrzeć Anglików" - Kate Fox 

Choć podróże nie są aktualnie najpopularniejszą formą rozrywki, warto się przygotować na wakacje. Proponuję, dzięki lekturze książki Fox, poznać bliżej Anglików i ukryte zasady angielskiego zachowania. Niech ten drobny cytat będzie zachętą do lektury: Rozmowa Anglików o pogodzie to rodzaj "dialogu integracyjnego" - ludzkiego ekwiwalentu towarzyskich zabiegów w celu tworzenia więzi społecznych. To angielski KOD oznaczający: chcę z tobą porozmawiać - porozmawiasz ze mną? I nie chodzi tu o racjonalną odpowiedź ale wymogi towarzyskiej reakcji. Po prostu polecam.

 

,,Botanika duszy " – Elizabeth Gilbert 

Znana z bestsellera "Jedz, módl się i kochaj" Gilbert po niespodziewanym sukcesie długo szukała inspiracji na książkę. Gdy w końcu się poddała i zajęła przydomowym ogrodem, inspiracja sama do niej przyszła. Bohaterka "Botaniki duszy" to żyjąca w XIX wieku na Tahiti postać. Nieprzeciętnie ciekawa świata, bogata intelektualnie i spragniona niezależności. Polecam!

 

 


Książki polecają: 
____Emilia Szywała Pomysłodawczyni tego bloga, jego dobry duch i redaktor. Absolwentka polonistyki UŁ.
____dr Halina Aniołczyk Emerytowany adiunkt IMP w Łodzi. Pasjonatka ochrony środowiska, dobrej książki i sztuki.
____Venus Prima Z zawodu i zamiłowania nauczyciel. Pasjonatka malarstwa i refleksyjnych rymowanek, które sama tworzy. 
____Michał Ciesielski Entuzjasta nowych technologii, zdrowego stylu życia, poszerzania wiedzy psychologicznej.
____Czynnik NIEludzki "Zwykła" dziewczyna, która pochłania książki w ilościach niepoliczalnych. W wolnych chwilach pisze.
____Anna Stańczyk Pozytywnie nastawiona do życia i ludzi autorka bloga annastanczyk.pl. Fascynuje ją związek między duchowością a fizyką.


Jeśli jesteście ciekawi, co polecaliśmy wcześniej zajrzyjcie tutaj:
Perełki książkowe na wrzesień. Subiektywna lista Akademii Pasjonatów
11 wciągających książek na wakacje. Subiektywna lista Akademii Pasjonatów
Komentarze

Popularne posty