Jak stworzyć post?


Drugie zajęcia za nami. Tym razem w bardzo kameralnym składzie, bo tylko z Gosią, uczyłyśmy się jak stworzyć post i umieścić w nim zdjęcia. 

Technikalia

Podchodząc do sprawy czysto technicznie, nie jest to zbyt skomplikowane. Po prostu po zalogowaniu się na Bloggerze, kiedy naszym oczom ukaże się główny panel zarządzania, należy w lewym górnym rogu wyszukać przycisk 'utwórz post" i w niego kliknąć. Otworzy nam się wtedy czysta karta do zapisania. Poniżej możecie zobaczyć jak to dokładnie wygląda – właśnie teraz, gdy tworzę ten post.

Należy również pamiętać o wpisaniu etykiet i ustawieniu opcji publikacji (etykietom poświęciłyśmy trochę więcej czasu).

Zdjęcia natomiast wstawiamy na dwa sposoby: albo klikając w ikonkę zdjęcia i wybierając zdjęcie z konkretnego pliku, albo po prostu przeciągając zdjęcie z pliku na naszą wirtualną kartkę. Łatwizna! Prawda? Zobaczcie:Skoro technikalia nie powinny sprawiać nam problemu, to w czym może leżeć trudność? Otóż najczęściej problem pojawia się wtedy, kiedy zastanawiamy się czym tę czystą kartę zapełnić. 

Pomysł na post

Warto wtedy odnieść się do naszego pomysłu na bloga. Z jakiegoś powodu swój blog stworzyliśmy, chcieliśmy się czymś konkretnym podzielić ze światem i właśnie to powinniśmy wciąż na nowo sobie przypominać. Warto na początku stworzyć oś tematyczną swojego bloga i zadecydować, jakie tematy będziemy podejmować. Dodatkowo zanim na dobre zaczniemy blogować, dobrze jest przygotować sobie kilka pierwszych postów.

Blog Gosi

Na zajęciach stworzyłyśmy również (w ramach przypomnienia sobie materiału z poprzednich warsztatów) indywidualny blog Gosi poświęcony zwierzakom, którymi na co dzień się opiekuje. Gosia sama wymyśliła tytuł bloga: Kochane Bezdomniaki i indywidualny adres: fundacjaemvet.blogspot.com. Razem dopasowałyśmy do niego pasujący szablon. Pełen sukces! Lada moment powinny się na nim pojawić pierwsze posty.

Tymczasem pierwszym pisarskim zadaniem dla Gosi jest temat: Tego o seniorach  nie wiecie! Jej tekst pojawi się w kolejnym poście. Wypatrujcie!

ESZ

Komentarze

Popularne posty